Kişniş

Kişniş

Mandalina

Mandalina

Şeftali

Şeftali

Yasemin

Yasemin

Mimoza

Mimoza

Karanfil

Karanfil

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Yonca çiçeği

Yonca çiçeği

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Opoponax

Opoponax

Civet kedisi

Civet kedisi

üst nota oranı
Üst Nota

% 80

orta nota oranı
Orta Nota

% 12

alt nota oranı
Alt Nota

% 8

89

20-60

1984

1324

kalıcılık

% 79

KALICILIK
farkedilirlik

% 72

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 50

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 50

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 25

İLKBAHAR
yaz

% 13

YAZ
sonbahar

% 50

SONBAHAR
kış

% 13

KIŞ
gündüz

% 38

GÜNDÜZ
gece

% 63

GECE
captcha
Yüksek sesli ve güçlü bir kadın gibi. Farkedilirlik muntazam. Çok beğeniyorum ama Chanel şişeleri artık aynı kokmuyor. Eski versiyona göre seyreltilmiş gibi görünüyor. Bu çok klas ve güzel bir koku."
Her tatil ve doğum günümde bu muhteşem parfümümü beni hatırlayan annem alır. :D senede 2 şişe kullanıyorum ve birinin sponsoru anneciğim. Başka bir model veya marka hiç denemedim. Parfümümden gayette memnunum. Bu parfüm anneminde kullandığı bir parfüm. Çocukluğumun anılarında yer alır ve annem hep bu parfüm kokardı ve hala kokuyor :D Kızı olarak ta takip etmemek olmaz dimi? :D Kimse pişman değil ve olumsuzda bir şey yoksa neden kullanmayalım ki. Annem gibi kokmak cümlesi bile insanı mutlu ediyor. Anneler iyi olanı da biliyor nede olsa deneyim var. Şimdiki versiyonda COCO parfüm: Hem vintage hem de yeniden biçimlendirilmiş versiyonu hala iyi bir orkestra senfonisi. Oryantal çiçeklerin ve baharatların, hafif bir dokunuşla bu kokuda çok karşı konulmaz bir beden yaratmak için sunulduğu görülüyor. Onun cesur ve güzel kişiliği ile bir şişede gerçek bir dişi aslan yatıyor. Kesinlikle fark edecek ve herkesin ilgisini çekeceksiniz. Bu güçlü parfümü kesinlikle herkese öneriyorum. Kalıcılık mükemmel derecede iyi. Kraliçe güvencesi ve haysiyet ile yetişkin bir kadın olmaktan gurur duyan dişiler için hazırlanmış. Dişi dedim diye kızmayınız parfümü övmem gerekiyor. Göz kamaştırıcı bir mücevher değerinde. Saygı duyulması gereken bir bayan parfümü.
İlk başta nefret ettiğimi hatırlıyorum ama şimdi benim üzerimde büyüye büyüye ve ayrıca büyüleyerek gelişiyor. İlk fıstan bahsetmiştim bu arada. Chanel in bu modelini çok seviyorum. Bence ne istediğini bilen, daha olgun ve klas bir kadın için oluşturulmuş. Ben hala bu model için çok gencim. Annemin imza kokusu. Yaş ilerlesin bende sürekli kullanabilirim. Olgunlar için bir parfüm bence ve muntazam.
Coco, 80’lerin güçlü oryantalleri arasında drama kraliçesi. Siluet ve güç. İncelediğim edp, 1984'teki bir şişe, en sevdiğim formülasyon. Çünkü bu parfümün ruhunu mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Karanfil ve kişniş, güçlü ve kibirli balzamik diktatörlük veren güçlü bir notayla açılır. Bir mum ışığı parıltısı ile incelikli bir portakal notası boyunca ince. Olgunlaşmamış şeftali, cilt duygusallığına benzer. Ateşli baharatlar yerine cildin ısısına sahipsiniz. Kalpteki gül ve yasemin gerçekten parlıyor ve Chanel'in neden bu kadar ünlü olduğunu anlamamı sağlıyor. Jacques Polge inanılmaz becerisini bu modelde de göstermiş. Taban, derin ve yumuşak balzamik niteliği daha da arttırır; mükemmel bir sandal ağacı, süt ve reçineli labdanum dans eder. Bunlara kehribar ve opoponax sarılır. İlk formüller doğal ve son derece güçlü. Zamanımızın formulasyonları eskiler kadar iddaalı değil. Çarpıcı ve harika bir parfüm.
Benim favorilerimden biri. Benim için gerçek bir oldun bayan parfümü. Baharat ve kadifemsi notalar mükemmel denge içerisinde. Çok rahat ya da aşırı derecede sofistike değil. Çok zor kullanıma da sahip değil. Ama çok güvenli de değil. Benim için, gerçekten her yerde, her zaman kokusu. İyi bir gardırop kokusu. Çok pahalı bir akşam yemeğine süper uyar. Coco harika.
Nasıl oldu da onu daha önce bulamadım? İlk kez denedim. Bir isimle çağrılması gerekiyor ise MUTLAK KADIN adını verebilirim. Şık, sofistike, derin, yoğun, çekici, zengin ... Onu giyen bir kadın hayal ediyorum, her şekilde layık, yüksek standartta ve hayranlık duyan biri. Çok üst kalite..
Coco Eau kışın en soğuk günlerinde yetişen bir gül gibisin. Yada güneş gibi sıcaksın. Seninle aşk çok doğru. Asla yaşlanmayacaksın benim için. Bal-tatlı yasemin, kadifemsi ylang-ylang, romantik güller, sütlü sandal ve oryantal reçineler. Bu koku size ve sonsuza dek zevk verecek. Asla güncelliğini yitirmeyecek. Ben bayılarak kullanıyorum.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm