Aldehitler

Aldehitler

Neroli

Neroli

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Şeftali

Şeftali

Bergamot

Bergamot

Yasemin

Yasemin

Gül

Gül

Müge

Müge

Iris

Iris

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Meşe likeni

Meşe likeni

Paçuli

Paçuli

üst nota oranı
Üst Nota

% 53

orta nota oranı
Orta Nota

% 33

alt nota oranı
Alt Nota

% 14

86

18-50

1986

1223

kalıcılık

% 68

KALICILIK
farkedilirlik

% 76

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 63

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 38

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 13

İLKBAHAR
yaz

% 25

YAZ
sonbahar

% 50

SONBAHAR
kış

% 13

KIŞ
gündüz

% 50

GÜNDÜZ
gece

% 50

GECE
captcha
Klasik parfüm ama klasik olduğu için bu kokunun böyle olması gerektiği anlamına gelmez. Hiç sevmiyorum. Coco Mademoiselle'i tercih ederim. Chanel parfümleri çok güçlüdür. Bu öyle değil.
Uzun yıllar boyunca bu koku ile bir aşk / nefret (çoğunlukla nefret) ilişkisi yaşadım. Temiz, gevrek, sofistike ve çok kadınsı. Belki de ona göre artık büyük biriyim. Sebep ne olursa olsun, No 5 kesinlikle süper. Şu ara aldığımda beklediğim kadar uzun sürmüyor. Yorumlardan da nedenini anladım. Yine de hala hoş.
EDP ​​yazsa bile onlarca yıl önce olduğu gibi uzun kalıcılığı asla sürmez. Koku iyi olsa da, sürekliliğinden şüphe duyuyorum ve çok zayıf. Bu kadar parayı bu kadar az kalan parfüme vermem ben arkadaş. Zaten her yıl fiyatı artıyor.
2015'ten sonra Chanel N ° 5 EDP gülünç bir şekilde sulandırıldı. Kalıcılık ve fark edilirlik gitti ve iki saat içinde cilt kokusuna dönüşüyor. 1986 ve 2000'lerin başında piyasaya sürüldüğünde tartışılmaz bir sanat eseri idi ve parfüm sektörünün iktidarı elindeydi. Şimdilik düzelene kadar almam ama eski haline getireceklerini pek sanmıyorum.
Benim için uygun olmayan bir koku. Bu kokuyu çok tozlu ve sabunlu yapan eski bir kişinin hayal ettiğini hayal ediyorum. Bence çok eski kokuyor. Yada yaşlı.
İlk aldığım yıllarda chanel e ait olan 1989 lik ve kendim için aldığım ilk parfümüm Coco Chanel'im vardı. Hala bir Coco Chanel kızı olacağımı düşünüyordum. Dün gece bir müşteride kokladığım ve kendisinin Chanel No.5 sıktığını söylediği an bende bu parfümde almaya karar verdim ve aynı günün akşamı aldım. 1.sınıf kokuyor. Hayatınızda küçük bir öz sevgi ve lükse ihtiyaç duyarsanız anlıkta olsa bu modeli deneyiniz. Kendinizi daha iyi hissetmeniz için sanki çok fazla çikolata var. Ben bayıldım ve artık bir süre bunu kullanacağım.
Söylemek istediğim şeyin zaten söylendiğini biliyorum - ama yine de tekrar söyleyeceğim. Bu parfümün farklı cilt kimyalarıyla ne kadar farklı sonuçlar verdiğini belirtmek isterim. Özellikle kalıcılığı kesinlikle tenden tene değişir. Benim için ilk 10 dakika sabunlu / temiz rahatlatıcı aldehitlerin patlaması, daha sonra sandal ağacı / güneş koruyucu kokusuna dönüşür ve sonuçta neredeyse bir gurme vanilyaya kadar kurur. Cildimde neredeyse hiç çiçek kokusu alamıyorum. Muhteşem parfüm. Ablamda kullanıyor. Beğendiğimiz bir model.
2012'de bile hatırlıyorum ve o zaman aldığım sanki kalıcılık bakımından bu daha uzun sürüyordu. Bu en fazla 3 saat kokusu ile duruyor. İçinde güzel yasemin ve aldehitler var. Tozlu, taze, duş hissi veren bir parfüm.
Bu benim için çok üzücü. 2 yıl önce hava alanından bir tane aldım ve yeniden formüle edildiğini sonradan netten duydum. Eskiden harika idi. Eski şaheserin gölgesi bile olamaz. Böyle bir para kaybı ve sadece bir kaç sıkma sonrası kullanmama isteği beni çok üzdü. Benim imza kokumdu ama moralim çok bozuldu. Verdiğim paraya üzülmekten hariç bu parfümün eski halini bir daha bulamayacak olmanın da üzüntüsü içimde var.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm