Neroli

Neroli

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Aldehitler

Aldehitler

Yasemin

Yasemin

Toprak tentür

Toprak tentür

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Vanilya

Vanilya

üst nota oranı
Üst Nota

% 64

orta nota oranı
Orta Nota

% 24

alt nota oranı
Alt Nota

% 12

82

18-60

2007

1679

kalıcılık

% 70

KALICILIK
farkedilirlik

% 57

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 50

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 50

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 25

İLKBAHAR
yaz

% 25

YAZ
sonbahar

% 25

SONBAHAR
kış

% 25

KIŞ
gündüz

% 50

GÜNDÜZ
gece

% 50

GECE
captcha
Chanel No. 5'i seviyorum ama biraz farklı bir şey istedim. Chanel l'eau'yu denedim ve gerçekten beğendim ama biraz daha güçlü ve daha uzun ömürlü bir şey istedim. Uzun Eau Premiere şişelerinden birini alacak kadar şanslıydım ve bu mükemmel. Aldehitler, neroli, yasemin, ylang ylang ve iris benim için hisler sunuyor. Kuruma yani dip notası yumuşak bir şekilde tozlu. Muhteşem bir parfüm.
Zayıf performans. Hüsrana uğradım.
Bunu ilk çıkışından kısa bir süre sonra satın aldım. O zamanlar, koku dünyası, Chanel'in ikonik No 5'i nasıl kuşatacağını görmek için nefesini tutuyormuş gibi geliyordu. O zamana kadar, No 5 için farklı konsantrasyonlar ve çok sayıda banyo ve vücut ürünü vardı ancak yan modelleri yoktu. Tüm bu heyecana kapıldım ve o zaman alabileceğiniz küçük 40 ml'lik küçük şişe için para biriktirdim. Hatırladığım kadarıyla, seçim bununla 150 ml'lik devasa bir şişe arasındaydı. Her ikisi de sütun şeklindeydi. Hala şişemin yarısındayım. Eau Premiere güzel olsa da, onu tüm kalbimle benimsememi engelleyen bir şey var. Çok kadınsı, bir bahçe düğününde giyebileceğiniz türden bir şey.
Bir erkek olarak bu kokuyu kullanabilir miyim?
Kişisel olarak, parfümün cinsiyeti olmadığını düşünüyorum, bu ticari bir gerçek, ama çoğu zaman şüpheliyim..
Bu parfüme sahibim ve süper. Sadece özel günler için kullanıyorum.
Bu parfüm, orijinalin daha hafif, güncellenmiş bir versiyonudur.
Bu No 5'in daha hafif ve tatlı bir versiyonu. Klasik parfüm türlerine ilgi duyuyor ancak keskin ve sabunlu aldehitleri sevmiyorsanız, bu temanın hoş bir varyasyonu. Tatlı ve biraz tozlu ve sıcak, aldehitler ise 5 No'lu lezzetin birazını veriyor. Yine de dikkatli olun, birincil çiçek teması olduğu için bu parfümü takdir etmek için ylang ylang'ı sevmeniz gerekiyor.
Chanel'in N5'lerinden herhangi biriyle ilk karşılaşmam, Eau Premier'in bu versiyonuyla oldu, ilk başta orijinalinin aldığı olumsuz eleştiriler nedeniyle biraz tereddüt ettim. Bu çok güzel bir parfüm ve boş yere tereddüt etmişim.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm