Aldehitler

Aldehitler

Neroli

Neroli

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Bergamot

Bergamot

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Limon

Limon

Iris

Iris

Orris kökü

Orris kökü

Yasemin

Yasemin

Gül

Gül

Zambak

Zambak

Meşe likeni

Meşe likeni

Misk kedisi

Misk kedisi

Beyaz misk

Beyaz misk

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Yosun

Yosun

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Vanilya

Vanilya

Paçuli

Paçuli

üst nota oranı
Üst Nota

% 57

orta nota oranı
Orta Nota

% 22

alt nota oranı
Alt Nota

% 21

93

20-60

1921

1821

kalıcılık

% 79

KALICILIK
farkedilirlik

% 74

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 56

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 44

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 33

İLKBAHAR
yaz

% 22

YAZ
sonbahar

% 33

SONBAHAR
kış

% 11

KIŞ
gündüz

% 56

GÜNDÜZ
gece

% 44

GECE
captcha
Ben bir erkeğim ve bunu çok seviyorum. Kız arkadaşımın kokusu. Birçok insan bunu çok "yaşlı kadın" ya da sadece "yaşlı" parfümü diye tabir eder ama dürüst olmak gerekirse, harika kokuyor. Kişisel olarak hafif bir pudramsı bir havayla taze ve temiz ama çok miktarda baharat kokusu da alıyorum gibi.
Bayıldım. Bir çok insanın yaşlı bir kadın gibi koktuğumu söylediğini biliyorum ve bunu tamamen anlıyorum ama bence bunu yapan pudra kokusu. Kendi adıma, bu parfümü kullandığımda kendimi bir bulutun içinde gibi hissediyorum, ferah, rahatlatıcı ve çok lüks. Üstelik ciltte uzun süre kalıyor benim için 10/10 puan bir parfüm. Chanel zaten kalite
Aldehitleri sevmediğimde nihayet Chanel No5'i neden sevmediğimi anladım. Birinden 10 metre ötede kokusunu alabiliyorum. Onu giymek bir karakter, yaş ve deneyim gerektirir. Giyen ve seven her bayana saygılar.
Üst notalar parlak ve ışıltılı narenciye ve neredeyse tatlı çiçekler, kuru alt kısımlar pudramsı, neredeyse tütsülü daha çok Givenchy III'ün üst notaları gibi.
İlginç, kesinlikle daha yaygın eau de parfum ile ilgili ama genel olarak eau de parfum ibareli olanı daha çok seviyorum.
Kelimenin tam anlamıyla, bugün aldığımdan beri ilk kez bunu püskürttüm ve ona resmen Aşığım. EDT ve EDP'yi seviyorum ama bunda daha çok sevdiğim bir şey var. Aslında bunu diğer iki diğer modelinden daha unisex buluyorum. Unisex gibi görünmesi benim için önemli değil.
Bu Chanel No. 5'in en inanılmaz versiyonu. Açılışı diğerlerinden farklı. Piyasadaki diğer parfümlerden farklı kılan notalarla çok şehvetli ve odunsu. 5 numara herkesin favorisi olmayabilir ama bu versiyonu denemelisiniz. Sıcak, güzel, unisex ve tamamen iyi. Sanırım bu, ileride giyeceğim No. 5'in tek versiyonu olacak.
Başkaları üzerinde seviyorum ama ben ağır dozlarda aldehitlere alışkın değilim. Güzel kokuyor, sabunlu ve temiz, yoğun bir şekilde kokuyor ama benim tarzım da değil. Sanırım burnum bu kokuyu gün boyu çekmeye alışık bir yapıda değil.
Bana çok şuruplu ve tatsız görünen çok düşük bir tatlılık hissettiriyor. Genzimde ve boğazımda tatsız bir tat bırakıyor. Fransız versiyonunu almaya ve karşılaştırmaya çalışacağım. Sanırım versiyon farkıda olabilir.
"Bu koku bana eski sevgilimi hatırlatıyor (No. 5). Ya kendisi dikkatimi çekmişti yada kokusu diye düşünürken sanırım kokusu diyeceğim. Koku hala burnumda ama eski sevgilim aklıma nadir gelir :))))
Sanırım ruh halim, zihniyetim ve hava durumuna çok bağlı değişken bir yapım var. Fakat N°5 kullandıktan sonra hiç bir şey önemli değil. Her an kendimi huzurlu ve sakin hissediyorum. Sanki sakinleştirici bir özelliği var.
Bu kokuyu sadece kendiniz için teneffüs edin. Çünkü çevrenize değil size özel sizi mest edecek bir parfüm.
No 5, şık bir güzelliğe, en üst düzeydeki karmaşıklığa, üzerimde çok rahatlatıcı bir etkiye sahip ... Kokusu denizin huzuru ve dalgaların şiddetle kayalara çarptığı zaman, deniz kenarındaki büyük kayaları anımsatıyor .. Tatlı yağmur içeriği ve tuzlu nem kokusu ile havası ağırdır. Çok bağımlılık yapıcı buluyorum .. 5 numara tatlı ve tuzlu, misk, çiçek ve odunsu içerikler arasında mutluluk noktasına ulaşıyor ve bu yüzden onu çok istiyorum.. Birazda uygun fiyatlı olsa asla vazgeçmem.
Uzun süredir Chanel No. 5 hakkında bir inceleme yazmayı düşünüyordum ama bu konuda tedirginim. Bu ikonik güzelliği adaletle savunma yapamayacağımdan korkuyorum. Chanel No.5, lüksün, güzel tatların ve görünüşünüzle gurur duymanın sembolüdür. Chanel No. 5'i çevreleyen çok sayıda öykü, efsane ve tartışma var, bu yüzden yalnızca kişisel görüşlerimi yazabilirim.Bu inanılmaz parfüm cildim kimyam ile inanılmaz derecede iyi adapte halde. Chanel'in kendi isteğiyle bireysel notaları tanımlamak gayet zor.Açılış güçlü ve beni geçmiş çağlara taşıyor. Açılışında keskin ve biraz ezici olabilir ancak en şaşırtıcı sofistike kokunun içine yerleşir. Biraz çiçeklidir, biraz tozumsu, biraz odunsu ve topraklı ve biraz kremsidir.
Temiz bir his var ama bana fazla sabunlu kokusu verdiği de söylenemez. Rafine, cilalanmış ve sofistike hissettiriyor. Chanel No.5'te en çok sevdiğim şey beni ne kadar zarif ve klas hissettirdiği. Başka hiçbir şey beni bir bu şekilde düşündüremez diye düşünüyorum.
Süslü bir akşam oturması, bir öğle yemeğine çıkış, sabahları işe başlamak için olsun, geçtiğimiz dönemlerin hepsinin kendileri için zaman ayırdığını düşünüyorum. Chanel No.5'in bana neyi gösterdiğini, nihaî kadınsı dokunuş olduğunu, bu nihai bildirgenin,
dünyaya kendinize zaman, emek ve para harcayacak bir kadın olduğunuzu bildirmesi. Koku zarafetinin benim için nihai sembolü. İster sevmeyin, ister nefret edin, neredeyse yüzyılın en etkileyici parfümü olan 5 numaralı Chanel'in inkar edilmesi söz konusu değildir.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm