Greyfurt

Greyfurt

Limon

Limon

Nane

Nane

Pembe biber

Pembe biber

Zencefil

Zencefil

Küçük hindistan cevizi

Küçük hindistan cevizi

Yasemin

Yasemin

Iso E Super

Iso E Super

Tütsü

Tütsü

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Sedir

Sedir

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Paçuli

Paçuli

Labdanum

Labdanum

Beyaz misk

Beyaz misk

üst nota oranı
Üst Nota

% 71

orta nota oranı
Orta Nota

% 21

alt nota oranı
Alt Nota

% 8

85

20-60

2010

1986

kalıcılık

% 67

KALICILIK
farkedilirlik

% 73

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 50

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 50

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 20

İLKBAHAR
yaz

% 30

YAZ
sonbahar

% 20

SONBAHAR
kış

% 30

KIŞ
gündüz

% 56

GÜNDÜZ
gece

% 44

GECE
captcha
Bu parfüm muhteşem. Temiz, şık, serin ve limon kokusu, son olarak da imza parfümü olarak günlük kullanıma uygun, dayanıklı ve uygun bir kokuya sahip odunsu niteliktedir. Cümlem devrik oldu ama idare edin :) Şiddetle parfümü tavsiye ederim. Bir deneyin ve kesinlikle bu güçlü şaheserin tadını çıkarın. Şahsen, Eau de Toilette versiyonunun kokusunu diğer versiyonlara tercih ediyorum (bu parfümün üç farklı versiyonu arasında, Eau de Toilette versiyonu en çok satın almaya değer, daha taze bir kokuya ve daha iyi bir kokuya sahip). Bu zamansız koku, tütsü, greyfurt, nane ve zencefil gibi bu parfümün kurucu notaları parfümeride her zaman özel bir yere sahiptir ve asla modası geçmez. Her yerde ve her zaman kullanılan bu parfüm, resmi veya sporlarda, gece, gündüz, sıcakta ve soğukta güvenle giyilebilir.
Koku, muhteşem bir greyfurt notası ile açılıyor. Güzel ve canlı bir açılış. Bazen narenciye açıklıklarında bulabileceğiniz herhangi bir sertlikten yoksun. Çok iyi yapılmış ve işleri doğru yönde başlatıyor. Orta kısım çoğunlukla küçük hindistan cevizi ile zencefilden oluşur. Kuru zemine ulaştığınızda, Bleu, giydiğiniz süre boyunca sedir ve tütsü kombinasyonu tarafından ele geçirilir. Henüz söylenmemiş olan bu koku hakkında söylenecek pek bir şey yok. Beğenmemek inanılmaz derecede zor olan güzel bir kompozisyon. Bu aralar kişisel zevklerime göre pek ilgimi çekmiyor. Bu mutlaka kokuya karşı bir olumsuz yorum değil. Bu sadece koku yolculuğumda başka alanlara geçtiğim anlamına geliyor. Bu parfümü senelerce kullandım. Kokulardan bahsederken nadiren iltifatlardan bahsedelim. Olumsuz yorum yapan çok nadir kişi ile karşılaşacaksınız. Bu çok başarılı bir parfüm. Genel beğeniye kesinlikle uygun.
Güzel bir taze narenciye kokusu var. Kör satın alma için bile güvenli…
İlk başta narenciye sonra misk ve ardından kuruyan zencefil. Güvenli bir satın alma diyebilirim ve parfüm gayet erkeksi.
Taze ve temiz, 6-8 saat kalıcı. 2 saat sağlam yayılım.
İyi harmanlanmış ve süper taze parfüm. Zencefil burada biraz aşırı dozda ve en azından benim zevkime göre gayet başarılı. Yayılımı oldukça etkileyici ancak performans biraz zayıf. Cildimde genellikle 2/3 saat kalıyor ve sonra bitiyor. Ayrıca benzersiz bir şey arıyorsanız bu parfüm sizin için uygun olmayacak fakat bu daha güvenli bir seçim denilebilir.
İlk olarak ilk püskürtüldüğünde cilde güzel kokmaz. Yaklaşık 5 dakika boyunca garip bir bulanıklık var. Sanırım tütsü hissi. Ondan sonrası harika. Üstte keskin greyfurt narenciye, arka planda bir demet ağaçsı his ve ufak bir tatlılık. Aslında bu dizideki favorim çünkü tatlılığı oldukça ölçülü. Diğer bleu modelleri bu kadar dengeli değil. Kısa bir süre sonra tütsü belirir. Dumanlı veya aşırı güçlü değil sadece kokuya biraz değişiklik katıyor. Klas, olgun ve pahalı kokuyor. Modern klasik koku olmasına rağmen, birçok taze kokudan çok daha derin olduğunu düşünüyorum. Sahip olduğum tek gerçek çok amaçlı bir koku olduğu. Resmi, gayri resmi, iş, arkadaşlar, randevular, hemen hemen her yerde harika ve uygun kokmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, uzun ömrü ortalama olmasına rağmen yayılımı harika.
Buna ek olarak EDT'm var. İkisini de seviyorum. Bu parfüm genellikle EDT kadar iyi kokuyu yansıtmıyor ama bence kuruyunca dibindeki kremsi his harika. Her zaman 1 şişem var.
Chanel Bleu de Chanel modelinin alabileceğiniz en iyi muadil açık parfümü
https://www.albertosego.com/alberto-sego-chn-erkek-parfum-kod-no-1058
Harika kokuyor ama daha uzun sürmesini isterdim. Fiyatına göre Dior Homme Sport almayı tercih ederim benzer kokuyor. Belki biraz daha baharatlı ama çok daha uzun süre dayanıyor.
En çok yönlü olanlardan biri çok taze ve narenciye ile açılır ve ardından daha ince bir duş jeli kokusu performansına kadar kurur. Yayılımı tüm sezonların
en iyisi. Denemeye kesinlikle değer.
en iyi mavi his veren koku.
Bu zamansız bir klasik ve harika bir parfüm.
Uzun zamandır bunu almalı mıyım diye düşünüyordum çünkü bir tasarımcı için oldukça pahalı bir koku. Bugün bir mağazaya gittim ve test ettim. Sonuç olarak beğenmedim. Benim için açılışta narenciye, sadece portakal ve nane kokuyor. iyi bir koku ama benim için fiyat noktası soru işareti. Fiyatına göre kesinlikle buna değmez.
4 yıl önce hediye olarak büyük bir şişe aldım ve bundan nasıl nefret ettiğimi hatırlıyorum. Hava ortam kokusu olarak kullandım ama o kadar sert bir şekilde sentetik kokuyor ki anlatamam. Bir arkadaşım yurt dışından getirdi birkaç gün önce 2ml numune verdi. Şimdi daha hoş buluyorum. Çok daha tatlı ve cesur. Aldığım belki sorunlu veya bozuk bir parfümdü.
Taze, narenciye ve sabunlu. Beklediğim kadar aromatik değil. Çok sabunlu. Sıcak havalar için iyi bir koku. Kesinlikle teninize göre yani farklı tenlere göre çeşitlik değişik özellikler gösterme durumuna sahiptir. Bana biraz uygun değil. Muhtemelen Ambroxan ve Iso E Super fazla.
Orta kalıcılıkta ve performansı iyi, temiz bir koku. Sizi çıldırtacak bir notaya da sahip olduğunu düşünmüyorum.
Ne kadar uzağa gidersen git ve ne kadar uzun süre kullanırsan kullan, sıkılsan dahi ona bir gün tekrar geri döneceksin :) Vefakar ve kurtarıcı parfüm.
Elimde onlarca parfüm var ve benim en sevdiğim parfümüm. Güzel koku. Burada anlatamam kendinizin koklayıp beğenmesi gerekiyor. Herkesin zevki farklı sonuçta.
Satın aldım ve burnumun bu kadar rahatsız olduğu başka bir parfüm olduğunu hatırlamıyorum. Ertesi gün internet üzerinden hemen sattım. Yanına bile yaklaşılmayacak kadar kötü.
Chanel kokuları içerisinde sadece Bleu de Chanel modelini seviyorum. Bu kokuya ilk kez rastladığımda bileğime sıktım ve alışveriş merkezinden çıkmadan geri dönüp bir şişe aldım. Beni gerçekten büyülemişti ve hala büyülemeye devam ediyor. Olağanüstü bir koku. Harika kalıcılığı var. Hem kalıcılığı yüksek hemde rahatsız etmeyen özel bir parfüm arıyorsanız test etmenize kimse para istemiyor.
Haftada 2-3 kez kullanırdım. 2-3 yıl içinde şişenin bittiğini de söyleyemem. Hala kaliteli bir koku olduğunu düşünüyorum ve çok iyi bir performansa sahi. 10-12 saat uzun ömürlü olduğunu hatırlıyorum. Onu giydiğimde çok önemli bir olaya gidiyormuş gibi hissettiğimi hep hatırlıyorum. Belki sadece üzerime takıldı ve bıktım. Yoksa kokunun olumsuz bir yönü yok. İlerde özlersem yine alırım.
Bleu chanel iyi bir performans ile birlikte güzel bir yaz kokusu ama çok yaygın bir koku. Ucuz mağazalarda bile bulabilirsiniz. Güzel ama özel bir koku istiyorsanız size göre değil. Kesinlikle fazladan bir parfüm.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm